• info@iranlco.com
  • تماس با ما: 3833399172 98 +
  • شهرک صنعتی شهرکرد- میدان صنعت- بلوار کارآفرینان- انتهای بهارستان 5

استاب لایزر (پست کاندیشنر)

استاب لایزر (پست کاندیشنر):

در خط تولید خوراک دام و طیور به روش پرس پلت بدلیل کمبود رطوبت ، پخت خوبی صورت نمی گیرد و اگر میزان بخار و رطوبت را در کاندیشنرهای تولید و پخت، زیاد کنیم، امکان تولید پلت دان نخواهد بود و همچنین به دلیل آنکه نشاسته موجود ژله ای می شود و مادامی که فشار رولرها به آن می رسد حالت خود را از دست داده و مثل خمیر و چسب به همدیگر می چسبد و این امر باعث می شود محصول داخل دای پرس پلت به صورت ورقه لواشکی درآید و از سوراخهای پرس پلت خارج نگرددد، سبب از کار افتادن پرس پلت خواهد شد.

حال می دانیم که پخت خوب توسط بخار، میزان هضم و ضریب تبدیل را بالا می برد به همین دلیل دستگاهی طراحی شده است که بعد از تولید و خارج شدن محصول از داخل پرس پلت وارد استاب لایزر شده و دانه های گرانولی داخل آن مجدداً پخت غیر مستقیم می شوند و اصطلاحاً قوام پیدا می کنند و حالت دم کشیدن برنج را دارد.

به کمک استاب لایزر می توانیم خوراک میگو و خوراک با ضریب تبدیل بهتر را با دستگاه پرس پلت تولید کنیم و نتیجه کار نزدیک به روش تولید به کمک اکسترودر خواهد شد..

 

 

از مزایای استاب لایزرمی توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • پخت مجدد محصول
  • قوام دهنده به محصول
  • باعث می شود محصول از ماندگاری بالاتری برخوردار گردد.
  • میزان استرلیزه شدن محصول را بالا می برد.
  • میزان هضم و ضریب تبدیل بالا می رود.

این روش در کشورهای اروپایی و آمریکایی کاملاً مرسوم و از جایگاه ویژه ای برخوردار است. استفاده از استاب لایزر کیفیت محصول تولید شده را چندین برابر می کند و برای تولید خوراک دام، طیور و آبزیان به روش پرس پلت ضروری است.

متاسفانه در ایران تنها تعداد معدودی از کارخانجات از این تجهیز استفاده می کنند .

شرکت آتیه سازان نگین فراز این دستگاه را با کیفیت عالی و ظاهری زیبا آماده فروش دارد که تاکنون تعدادی از آن ها را وارد چرخه تولید کارخانجات تولید خوراک دام، طیور و آبزیان به روش پرس پلت کرده است و تولید کنندگان مربوطه نیز  از اینکه کیفیت محصول آنها با کمک  استاب لایزر بیشتر شده کمال رضایت را دارند وبسیار خرسند می باشند.

 

استابلایزر یا پست کاندیشینر